O čem se mluví

Rok 2015: Co se událo na Náměšťsku během uplynulého roku

Eva Mertová
úterý 5.1.2016

Ilustrační foto
Autor: RegionyBrněnska.cz

Přinášíme vám rekapitulaci významných událostí za rok 2015.

Na začátku roku jsme vás informovali o zvířecím parku s šelmami, který u Studence začal budovat podnikatel z Třebíče. V březnu si Gymnázium v Zastávce připomínalo jubileum profesora Kožmína.

Dva týdny trvaly opravy úseku dálnice mezi exity Lhotka a Velká Bíteš. Provoz se tak omezil pouze do jednoho jízdního pruhu. Podruhé v historii operovali v Náměšti nad Oslavou ničitelé tanků. Čtyři A-10 Thunderbolt se ve spolupráci se vzdušnými silami USA zapojily do cvičení předsunutých leteckých návodčích.V dubnu do Náměště zavítal europoslanec Tomáš Zdechovský.

Uplynulý rok přinesl i tragickou zprávu. Mladý muž zahynul při autonehodě mezi Náměští a Jinošovem.

Návštěvníci náměšťského zámku mohli obdivovat lesopark s nově vysázenými stromy. V květnu si celá Evropa připomínala 70leté výročí konce druhé světové války a Náměšť nad Oslavou se svými pietními slavnostmi nebyla výjimkou.

Přinesli jsme vám rozhovor se starostou Vladimírem Měrkou, který je ve funkci starosty Náměště již šesté volební období. Po pětadvacetiletech se v Borovině konal dvoudenní veletrh firem a práce, který pořádalo město Třebíč.

V prostorách zámku v Náměšti nad Oslavou byla otevřena nová Zámecká kavárna, která se těší velké oblibě.

Obyvatelé Náměště nad Oslavou měli jedinečnou příležitost setkat se s hlavou státu. Lidová slavnost podle starých zvyků, to bylo Vožení krála v Ketkovicích. O prázdninách v Náměšti nesměl chybět tradiční festival Folkové prázdniny.

V srpnu byla úspěšně ukončena plánovaná modernizace malé vodní elektrárny Dalešice.

Žákyně 9.třídy ze ZŠ Komenského v Náměšti získala ocenění poroty v rámci soutěže Dějiny a paměť školních dětí. V říjnu se v budově Gymnázia T. G. Masaryka v Zastávce odhalila pamětní deska literárnímu kritikovi a učiteli Zdeňku Kožmínovi. 

Byl článek zajímavý?

Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete.
Čím více hvězdiček, tím lépe.